ورود |  عضويت|  EN
دوشنبه 23 تیر ماه 1399
 
شرح خبر
99/04/09

مبارزه با سن غلات در مزارع اصفهان به پایان رسید


مبارزه با آفات سن مادر و پوره غلات در ۷۴ هزار و ۳۳۱ هکتار از مزارع گندم و جو انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، سید کسری بابایی  با اشاره به پایان مبارزه با آفت سن غلات در مزارع گندم و جو استان اصفهان اظهار داشت: با رصد به موقع شبکه‌های مراقبت عملیات کنترل این آفت در سطح مزارع استان اصفهان انجام شد.

وی اعلام کرد: با توجه به مساعد شدن شرایط جوی، اولین ریزش سن مادر غلات در مناطق گرمسیری در تاریخ یازدهم اسفندماه سال گذشته و در شهرستان نطنز به وقوع پیوست؛ عملیات مبارزه با این آفت از تاریخ ۲۸ اسفندماه سال ۹۸ در این شهرستان آغاز شد.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به گزارش آفت سن غلات مادر، در مناطق معتدل استان اصفهان و از ششم فروردین ماه در شهرستان لنجان، تصریح کرد: عملیات مبارزه با آفت سن غلات هم در مزارع لنجان از ۲۵ فروردین آغاز شد.

وی افزود: ریزش سن مادر غلات در مزارع سردسیر استان اصفهان در تاریخ ۳۰ فروردین ماه و از شهرستان فریدن گزارش شد که عملیات مبارزه با آن از پنجم اردیبهشت ماه آغاز شد.

چهارم تیرماه؛ پایان مبارزه با سن غلات در مزارع اصفهان

بابایی ظهور پوره سن گندم را در مزارع گرمسیری، در تاریخ ۲۶ فروردین ماه اعلام کرد و گفت: شروع مبارزه با پوره سن گندم از شهرستان نطنز و از هفدهم اردیبهشت ماه آغاز شد و به دنبال آن، ظهور پوره سن گندم در شهرستان‌های لنجان و سمیرم هم گزارش شد که برای عملیات مبارزه با آن اقداماتی انجام شد.

وی چهارم تیرماه را موعد اتمام مبارزه با سن غلات در مزارع استان اصفهان اعلام کرد و افزود: مبارزه با آفات سن مادر و پوره غلات در ۷۴ هزار و ۳۳۱ هکتار از مزارع گندم و جو انجام شد؛ با توجه به رصد به موقع شبکه‌های پیش آگاهی و مراقبت در سطح استان و مبارزه به موقع با این آفت خسارت قابل توجهی به مزارع وارد نشده است.

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال سازمان جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 51574

عالی : 93%
خوب : 4%
متوسط : 1%
ضعیف : 2%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 376
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 376

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 23118643
Visitors بازديد هاي امروز: 5688
Visitors بازديد هاي ديروز: 6397

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1399/04/23 پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا